Dla turystów

Malownicze tereny, rozległe kompleksy leśne, największy akwen wodny na Mazowszu, plaże, mariny, ścieżki rowerowe, stajnie i wiele innych możliwości wypoczynku – to wszystko znajdziesz 30 km od centrum Warszawy.

Powiat legionowski położony jest na północny-wschód od stolicy. Swoim terenem obejmuje 5 gmin: Jabłonnę, Legionowo, Nieporęt, Wieliszew i Serock – wszystkie położone wśród rozległych lasów, na terenach ekologicznych, obejmujących obszary Natura 2000 i wiele rezerwatów przyrody. Na terenie powiatu legionowskiego znajduje się też sztuczny zalew, największy zbiornik wodny na Mazowszu – Jezioro Zegrzyńskie.

Teren powiatu legionowskiego to doskonałe miejsce na wypoczynek, zarówno dla turystów weekendowych, jak i tych, którzy chcą wypocząć tu dłużej, z rodziną, aktywnie lub zrelaksować się w spa. Oferuje zarówno liczne możliwości aktywnego wypoczynku, począwszy od szlaków pieszych, rowerowych, przez liczne sporty wodne, jeździectwo, a dla pragnących spokoju wędkowanie lub pobyt w ośrodkach wellnes & spa.

Aktywny wypoczynek pod Warszawą

Rodzinny wypoczynek pod Warszawą

Wypoczynek pod Warszawą – kulturalnie

Rekreacja pod Warszawą

Aplikacja mobilna Powiat Legionowski

Przydatne linki

Wypoczynek nad Jeziorem Zegrzyńskim