Konkursy na 20-lecie powiatu

20 lat minęło od chwili, gdy Sejm RP przyjął ustawę o samorządzie powiatowym. Z tej okazji Powiat Legionowski ogłosił konkursy dla mieszkańców. Zachęcamy do uczestnictwa.

 

Konkurs literacko-plastyczny Powiat legionowski – to lubię! dla dzieci i dorosłych zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych. Czekamy na prace literackie (wiersz, opowiadanie, fraszka itp.) oraz plastyczne (rysunek, grafika, praca przestrzenna), za pośrednictwem których mieszkańcy pokażą, jak w ich oczach zmieniał się powiat legionowski na przestrzeni ostatnich 20 lat i dlaczego wybrali go na miejsce do życia.

Projekt fotograficzny „Powiat legionowski 20 lat temu i dziś” to propozycja dla tych, którzy lubią szperać w szufladach ze starymi zdjęciami. Jego celem jest pokazanie, jak na przestrzeni dwudziestu lat zmienił się krajobraz powiatu legionowskiego oraz jego mieszkańcy poprzez zestawienie pary zdjęć – jedno pochodzące z 1998 roku lub późniejsze i drugie z 2018 roku, wykonanych w tym samym miejscu i/lub w tych samych okolicznościach, przedstawiających te same osoby. Najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane w jubileuszowym katalogu.
Szczegóły w regulaminach dostępnych na stronie powiat-legionowski.pl.