fbpx

Mobilna aplikacja turystyczna Powiat Legionowski

Bezpłatna aplikacja przygotowana na zlecenie Powiatu Legionowskiego jest zbiorem informacji przydatnych osobom wypoczywającym w regionie malowniczego Jeziora Zegrzyńskiego – największego akwenu wodnego na Mazowszu, połączonego z Warszawą Kanałem Żerańskim.

Jest propozycją zarówno dla przyjezdnych, jak i mieszkańców regionu. Znajdziemy w niej najciekawsze atrakcje, zabytki, informacje historyczne i bogaty kalendarz wydarzeń kulturalno-rozrywkowych odbywających się w okolicy.

Aplikację można pobrać na smartfony z systemem Android i iOS, odpowiednio ze sklepu Google Play lub AppStore wpisując „Powiat Legionowski”.

Unikalnym narzędziem, jakie oferuje aplikacja, jest mapa dla żeglarzy z wbudowanym alertem, ostrzegającym przed podwodnymi przeszkodami i pokazująca głębokość zbiornika w danym miejscu. Dodatkowym atutem aplikacji są opisy tras rowerowych i pieszych oraz obszerna baza gastronomiczno-noclegowa. Ważną funkcją aplikacji jest moduł rozkładów jazdy autobusów i pociągów.

Aplikacja powstała na zlecenie Starostwa Powiatowego w Legionowie (ul. gen. Władysława Sikorskiego 11, telefon: 22 7640 100) i została sfinansowana ze środków Powiatu Legionowskiego. Sugestie związane z aplikacją należy kierować do Wydziału Kultury i Promocji na adres e-mail: promocja@powiat-legionowski.pl

Powiat Legionowski uruchomił aplikację już w 2017 roku. Od tego czasu służy pomocą wszystkim, którzy chcą skorzystać z uroków regionu.