fbpx

Plaże i kąpieliska nad Jeziorem Zegrzyńskim

W zasadzie każdy ośrodek położony nad brzegiem Jeziora posiada własną plażę, jednak wyznaczone, ogólnodostępne kąpieliska, na których dyżurują ratownicy WOPR, znajdują się tylko przy plażach publicznych.

Dzika Plaża w Nieporęcie
To miejsce wypoczynku tysięcy osób. Tu, poza wodą i piaskiem, znajdują się ścieżki spacerowe, bezpieczny plac zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki plażowej oraz węzeł sanitarny. Mniej więcej pośrodku plaży usytuowane zostało drewniane molo o długości 30 metrów. W pobliżu plaży znajdują się sklepy, punkty gastronomiczne oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Dojechać tutaj można nie tylko samochodem lub rowerem, ale także komunikacją miejską – autobusami i pociągami podmiejskimi.

Adres: Zegrzyńska, 05-126 Nieporęt
www.nieporet.pl/galeria/dzika-plaza-w-nieporecie/

fot. UG.Nieporęt

Plaża Miejska w Serocku
Położona jest zaledwie 5 minut piechotą od Rynku. Znajdują się tu strzeżone miejsce do kąpieli, boiska do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki ze sztuczną nawierzchnią, wodny oraz tradycyjny plac zabaw, stoły do ping-ponga oraz siłownia plenerowa. Jest tu też molo z pomostem pływającym, a ścieżki na całym terenie zastępują drewniane kładki, które z powodzeniem mogą spełniać rolę siedzisk.

Adres: bulwar Nadnarwiański, 05-140 Serock
www.serock.pl/1695,plaza-miejska

fot. UMiG w Serocku

Plaża 600-lecia w Wieliszewie
Jest jedną z największych plaż Jeziora Zegrzyńskiego, położoną nad brzegiem Narwi. Została zmodernizowana w 2013 roku, dzięki czemu znajduje się na niej bezpieczny plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, stoły do tenisa, ścieżki spacerowe oraz pomost. Na plaży organizowanych jest wiele imprez plenerowych.

Adres: os. 600-lecia, 05-135 Wieliszew

fot. Łukasz Gągolewski