fbpx

Wypożyczalnie rowerów

Oferta wypożyczalni rowerów skierowana jest do mieszkańców i turystów, którzy mogą poznawać uroki naszego rejonu przemierzając na dwóch kółkach liczne szlaki i ścieżki rowerowe.

Bezpłatna wypożyczalnia rowerów w DPD Arena Legionowo

Arena Legionowo zaprasza miłośników aktywnej turystyki do korzystania z wypożyczalni rowerów i Punktu Informacji Turystycznej, który działa w legionowskiej DPD Arenie Legionowo, ul. Bolesława Chrobrego 50 B, tel. 22 766 45 33, e-mail: arena@um.legionowo.pl

Miesiące maj – wrzesień pon. – niedz.   10.00-20.00.
W październiku wypożyczalnia czynna jest w godz.10.00-18.00.

Do dyspozycji mieszkańców i turystów udostępnionych zostało 94 dobrej jakości, specjalnie oznakowanych rowerów w tym 13 rowerów dziecięcych. Ponadto 18 rowerów zaopatrzonych jest w foteliki dla dzieci, a 4 rowery mają zamontowane wózki (przyczepki) do przewożenia dzieci. Do rowerów dopożyczyć można kaski, zapinki i kamizelki odblaskowe.

Rowery można wypożyczyć bezpłatnie za okazaniem dokumentu tożsamości (ze zdjęciem), podpisaniu umowy i zaakceptowaniu regulaminu.

W Punkcie Informacji Turystycznej znajdują się foldery oraz ulotki prezentujące lokalne atrakcje turystyczne i rekreacyjne oraz mapy szlaków rowerowych.

tel.: 22 766 45 20, DPD Arena Legionowo, ul. Bolesława Chrobrego 50 B.

Rowery miejskie ACRO w Legionowie
Od 1 kwietnia można korzystać z systemu Rowerów Miejskich w Legionowie firmy ACRO. Jest to system rowerowy bez stacji dokujących, co oznacza, że można je zostawić w każdym miejscu. Dla posiadaczy Karty Legionowianina przygotowano specjalne zniżki.

UWAGA!: Rowery są wyposażone w nowe zamki oraz nową aplikację na telefon.

Skorzystanie z Roweru Miejskiego jest niezwykle proste. Wystarczy znaleźć najbliższy rower korzystając z mapy w aplikacji lub podejść do najbliższego punktu postoju Roweru Miejskiego.

Więcej informacji tutaj

Punkty postoju Roweru Miejskiego:

  1. Kościuszki
  2. Legionowo Przystanek – Tunel
  3. Olszankowa
  4. Legionowo Piaski
  5. PKP – Kolejowa
  6. Siwińskiego – Faktoria
  7. Park Zdrowia

Natomiast zakończenie podróży jest jeszcze prostsze, możesz zakończyć przejażdżkę w dowolnym punkcie miasta. Zaparkuj rower w jakimkolwiek miejscu, gdzie jest to dozwolone (np. stojaku publicznym) i nie martw się o szukanie wolnej stacji dokującej.
Jak korzystać z ARCO Bike?

Rowery miejskie w Serocku

Uwaga, w 2022 roku wypożyczalnia rowerów Serocku nie została uruchomiona.

W Serocku uruchomiono pierwszy system wypożyczania rowerów pod nazwą Serocki Rower Miejski. W ramach systemu dostępne są 24 rowery czwartej generacji, czyli niewymagające stojaka.

Co charakteryzuje serockie rowery?
W każdym pojeździe zastosowano technologie GPS, GSM oraz zamontowano czujniki ruchu. Każdy rower wyposażony jest także w nieprzebijalne opony i urządzenie „lock”, służące do odblokowywania roweru przed rozpoczęciem jazdy oraz do zablokowania go po jej zakończeniu.

Jak wypożyczyć rower?
1. Pobierz aplikację ROOVEE i załóż konto
2. Zasil konto przelewem lub kartą
3. Zeskanuj QR kod z kierownicy lub blokady nad tylnym kołem i jedź!
4. Na koniec przejażdżki zamknij ręcznie blokadę tylnego koła

Ile to kosztuje?
Pierwsze 30 minut jest gratis, następnie 5 gr/min.
Dodatkowo za zostawienie roweru poza wyznaczonymi w aplikacji stojakami zostanie naliczona dodatkowa opłata 3 zł.
Odstawienie roweru, stojącego poza wyznaczonymi stojakami na jeden ze stojaków zaznaczonych w aplikacji, nagradzane jest doładowaniem konta na kolejne przejazdy w wysokości 2 zł.

Gdzie znaleźć strefy parkowania?
W momencie uruchomienia systemu funkcjonują trzy strefy parkowania, w których możemy zostawić rower bez ponoszenia dodatkowego kosztu w wysokości 3 zł. Pierwsza znajduje się na serockim rynku, druga na plaży miejskiej – obie umiejscowione są obok wypożyczalni skuterów elektrycznych. Trzecia strefa znajduje się w parku miejskim.

W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie dwóch kolejnych stacji: w Zegrzu oraz w Serocku obok głównego przystanku autobusowego w kierunku Warszawy. Każda uruchomiona strefa oznaczona została tablicą informacyjną z dokładną instrukcją działania systemu.

Szczegóły znajdą Państwo na dedykowanej stronie internetowej: https://serock.bike/ lub www.serock.pl/3311,rowery-miejskie

Opis szlaków rowerowych przebiegających przez gminę Serock znajduje się na stronie https://www.serock.pl/784,szlaki-rowerowe.

Pod opisami kolejnych szlaków do pobrania są pliki z opisem i mapą (plik pdf)

Wszystkie drukowane materiały promocyjne i informacyjne dostępne są w Izbie Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku, ul. św. Wojciecha 1.