fbpx

„Zefirem” z Warszawy do Serocka

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią COVID wracają rejsy statkiem Warszawskich Linii Turystycznych z Warszawy do Serocka. Statek „Zefir” będzie wypływał z przystani na Żeraniu i kanałem oraz przez Zalew Zegrzyński dopłynie do Serocka.

Rejsy realizowane są od 3 lipca do 26 września w soboty i niedziele. Dojazd na przystań jest możliwy autobusami linii 126, 705, 735 i 736 do przystanku Cementownia (na żądanie) lub pociągami SKM linii S3 i Kolei Mazowieckich linii R9 do przystanku Warszawa Żerań (około 300 metrów od przystani).

„Zefir” zabiera na pokład 98 pasażerów. Na statku jest grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami. W Serocku przewidziano czas na odpoczynek na lądzie (ok. 2 h), a następnie powrót do Warszawy. Podróż rozpocznie się o godz. 9.00, a powrót do Warszawy jest planowany ok. godz. 18.00.

Bilet normalny na rejs kosztuje 36 zł, ulgowy – 18 zł. Bilety można kupić na stronie internetowej www.bilety24.pl oraz w Punkcie Obsługi Pasażerów przy stacji metra Dworzec Wileński w piątki w godz. 15-18 i w soboty w godz. 8-11. Uwaga, w tym tygodniu sprzedaż w punkcie będzie także w czwartek 1 lipca w godz. 15.00-18.00. Bilety bezpłatne (dla osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów) można otrzymać w POP Dworzec Wileński.

Po Wiśle pływają także promy WLT. Bezpłatnie można korzystać z przepraw promowych przez królową polskich rzek w trzech miejscach:

  • prom „Słonka” Cypel Czerniakowski (pomost pływający) – Saska Kępa (plaża),
  • prom „Pliszka” Most Poniatowskiego (nabrzeże) – Stadion Narodowy (plaża),
  • prom „Wilga” Podzamcze Fontanny (pomost pływający) – ZOO (plaża).

Od 1 lipca do 31 sierpnia promy będą pływały codziennie. W soboty i niedziele wykonują po 30 kursów, co 20 minut od godz. 9.30 do 19.50 a w dni powszednie po 14 kursów, co 30 minut od godz. 12.15 do 19.30 (godziny odpłynięcia z lewego brzegu). We wrześniu połączą brzegi Wisły tylko w weekendy.

Szczegółowe informacje o Warszawskich Liniach Turystycznych

Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku Batorego, a Zalew Zegrzyński to prawdziwy raj dla wędkarzy, amatorów sportów wodnych i plażowiczów. W czasie rejsu statek dodatkowo podpływa pod ruiny starego mostu z 1897 roku, który został wysadzony przez wycofujące się wojska rosyjskie w 1915 roku.

Źródło: www.wtp.waw.pl