fbpx

Finały Polskiej Ligi Żeglarskiej po raz pierwszy w Warszawie! Przyjdź i kibicuj!

Podczas dwóch zbliżających się weekendów Zalew Zegrzyński zmieni się w miejsce żeglarskiej rywalizacji, w którym nie może Cię zabraknąć! Niecodzienna zmiana odbędzie się za sprawą Sztorm Grand Prix. W ostatni weekend września będziemy mogli oglądać Finał 1 Ligi Żeglarskiej (25-26.09.2021), a w kolejny weekend czeka nas Finał Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej (2-3.10.2021). Gospodarzem i Partnerem wydarzeń jest dobrze znana żeglarzom Sztorm Grupa.

W samym sercu Polski czekają nas cztery wspaniałe dni pełne sportowych zmagań i emocji, które zawdzięczać będziemy nie tylko załogom, ale też kibicom. Tak, to też Twój czas! Przyjdź i kibicuj na lądzie lub na wodzie! 

Tu liczą się przede wszystkim umiejętności!

Polska Liga Żeglarska jest projektem opartym o sport na najwyższym światowym poziomie. W walce o tytuł Klubowego Mistrza Polski będą brały załogi z czołowych polskich klubów żeglarskich. Rywalizacja przebiega w formule przesiadkowej, całkowicie wykluczającej różnice klasowe i sprzętowe – liczą się jedynie zawodnicy i ich umiejętności. 

Regaty organizowane są na dwóch poziomach ligowych Ekstraklasy i 1 Ligi. Na każdy sezon składają się cztery rundy w danej lidze. Polska Liga Żeglarska jest organizatorem i zapewnia nowe jachty RS-21 wykorzystywane podczas rywalizacji. Projekt realizowany jest przy współpracy z Sailing Champions League, które odpowiada za organizację Best Sailing Club of the Year. 

Polska Liga Żeglarska po raz pierwszy w Warszawie!

To wszystko zaledwie 40 kilometrów od centrum Warszawy! Dwa weekendy Sztorm Grand Prix to cztery dni, podczas których wszystko będzie kręcić się wokół żeglarstwa w najlepszym wydaniu. Organizatorzy nie pozwolą Wam się nudzić. W dwóch bazach nad Zalewem Zegrzyńskim – Promenada Zegrze i Marina Diana możecie spodziewać się szeregu dodatkowych atrakcji i imprez towarzyszących.

Każdy doskonale wie, że nic nie zagrzewa do walki tak dobrze, jak energia, którą dają kibice. Te zawody, tak blisko stolicy, mogą okazać się najciekawszym wydarzeniem sezonu za sprawą nie tylko wysokiej stawki, ale też niesamowitej żeglarskiej atmosfery. Tutaj wszystko będzie kręcić się wokół żagli. A kto może okazać się najlepszy w tej rywalizacji? Której załodze kibicować?

Gdańsk czy Gdynia? To będzie zacięta walka – poznaj faworytów regat!

Za nami już trzy z czterech rund Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej i w finałowej rozgrywce o najwyższe miejsce liczą się dwa kluby. W walce o tytuł zmierzą się nadmorskie kluby, to załogi YKP Gdynia u Yacht Club Gdańsk, które zdecydowanie zdominowały rundę w Szczecinie. To dało im role murowanych faworytów sięgnięcia po tytuł Klubowego Mistrzostwa Polski.  

W generalnej klasyfikacji prowadzenie przed finałem utrzymuje Yacht Club Gdańsk, ale z zaledwie dwoma punktami straty po piętach depcze mu załoga YKP Gdynia. Tuż za dwójką liderów na trzecim miejscu obecnie plasuje się Olsztyński Klub Żeglarski, mający cztery punkty straty do lidera. Szanse pozostałych klubów na Mistrzostwo Polski są zaledwie matematyczne. I mimo, że klub z Olsztyna nie ma dużej straty, biorąc pod uwagę dyspozycje liderów, załoga będzie musiała dać z siebie 200%, jeśli chce powalczyć o najwyższe miejsce. 

O utrzymanie się w Ekstraklasie będą musiały powalczyć Jachtklub Stoczni
Gdańskiej i Albatros Wolin, które obecnie są w najtrudniejszej sytuacji.  Z kolei PŻKS Dżygit Białystok i Stowarzyszenie PPJK będą musiałby wykonać ogromna prace, żeby uciec ze strefy spadkowej.
 
Finałowa runda Ekstraklasy – Sztorm Grand Prix już 2-3 października. Liczymy na idealne warunki na wodzie i wiatr, aby zawodnicy mogli sprawdzić siebie. To tutaj załogi będą musiały wykazać się maksimum umiejętności, aby sięgnąć po zwycięstwo, więc wrażeń na pewno nie zabraknie. Przyjdź, kibicuj, pomóż najlepszym łapać wiatr w żagle! 

Ranking Ekstraklasy po trzech rundach:

1. Yacht Club Gdańsk – 52 pkt
2. Yacht Klub Polski Gdynia – 50 pkt
3. Olsztyński Klub Żeglarski – 48 pkt
4. Legia Warszawa – 42 pkt
5. Pogoń Szczecin – 41 pkt
6. KS Iskra AMW Gdynia – 37 pkt
7. AZS Politechnika Gdańska – 35 pkt
8. Sztorm Grupa – 32 pkt
9. Yacht Club Sopot – 27 pkt
10. Giżycka Grupa Regatowa – 25 pkt
11. JK Między Żaglami – 22 pkt
12. Odyssey Sailing Club – 19 pkt
13. KW Garland Gliwice – 18 pkt
14. Sport Vita Ski&Sail – 18 pkt
15. Stowarzyszenie PPJK – 14 pkt
16. PŻKS Dżygit Białystok – 14 pkt
17. UKS Albatros Wolin – 10 pkt
18. Jachtklub Stoczni Gdańskiej – 8 pkt

Przebieg wyścigów będzie transmitowany na żywo na YouTube. Transmisja, studia przed i po regatach są publikowane na Żeglarskim Kanale Sportowym OCS

Kibice mogą też śledzić pozycje jachtów, przebieg każdego wyścigu i wyniki regat na platformie SAP Sailing pod tym linkiem

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl #plz #ligazeglarska #ocs

Partnerem Finałowej rundy Sztorm Grand Prix jest Sztorm Grupa – szkoła żeglarstwa i sportów motorowodnych oraz organizator aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. www.sztormgrupa.pl

Partnerami Sztorm Grand Prix są: Tribord by Decathlon, Liberty Marine, Yamaha, Yacht Mechanic Simulator, Power Boats Poland, Hotel Marina Diana, Promenada Zegrze. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent m. st. Warszawy.

Artykuł prasowy przygotowany przy współpracy z Sztorm Sp. z o.o., ul. Fosa 30, 02-768 Warszawa

Fot. Sztormgrupa.pl