fbpx

Książka o wrześniu 1939 – spotkania z autorami

Już pod koniec sierpnia odbędzie się pierwsze spotkanie, promujące książkę pt. „Wrzesień 1939 r. Jabłonna Legionowo Nieporęt Serock Wieliszew”. Będzie okazją do spotkania z autorami tej unikatowej publikacji.

Cykl spotkań autorskich rozpoczynamy w Jabłonnie, gdzie w Gminnym Centrum Kultury w Jabłonnie wraz z autorami będziemy czekać na miłośników historii już 27 sierpnia o godz. 16.00. Kolejne spotkania odbędą się w dniach 2 – 5 września. W sumie będzie ich pięć, po jednym w każdej z gmin powiatu legionowskiego.

Podczas spotkań dowiedzieć się będzie można o tym, jak powstawała książka, jakie ważne wydarzenia wojny obronnej 1939 roku miały miejsce w danej gminie, można będzie też otrzymać bezpłatny egzemplarz publikacji – tu jednak należy pamiętać, że ich liczba jest ograniczona. Dobra wiadomość jest jednak taka, że w każdej z bibliotek publicznych i szkolnych w powiecie legionowskim znalazł się egzemplarz książki, więc jeśli ktoś nie zdobędzie jej na własność, będzie mógł ją wypożyczyć.

Książka została wydana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Przystań w sercu Mazowsza” z dofinansowaniem ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz z udziałem dotacji Powiatu Legionowskiego, Gminy Jabłonna, Miasta Legionowo, Gminy Nieporęt, Miasta i Gminy Serock oraz Gminy Wieliszew.

Poniżej publikujemy terminy i lokalizacji wszystkich spotkań z autorami. Serdecznie zapraszamy.