fbpx

Lotto Poland Bike Marathon w Jabłonnie

Gmina Jabłonna zadebiutowała w LOTTO Poland Bike Marathon! Cykl wyścigów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, pierwszy raz w historii odwiedził zabytkowy XVIII-wieczny Pałac w Jabłonnie. Mimo żaru lejącego się z nieba na starcie czterech dystansów stawiło się blisko 600 amatorów dwóch kółek.

– Kolarskie Miasteczko znalazło się w wyjątkowym miejscu – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Pałac w Jabłonnie i otaczający go malowniczy park to jedna z najważniejszych historycznych perełek Mazowsza i Polski. Stąd tylko krok na atrakcyjne i techniczne rowerowe trasy w Lasach Chotomowskich, z których słynie Gmina Jabłonna.

Na trasie MAX (46 km) zwyciężył Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), przed Sebastianem Borowskim (Stajnia Rowerowa InterCars Team) i Hubertem Kielakiem (Błażej Kielak 1procent). Wśród kobiet wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Wieliszew Heron Team), wyprzedzając Aleksandrę Lach (Wołomin) i Joannę Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

Dystans MINI (26 km) najszybciej pokonał Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), który wyprzedził Artura Sienkiewicza (Wieliszew Heron Team) i Patryka Białka (Kamyk Radzymin MTB Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Barbara Marcelewicz (Marceli Team), przed Katarzyną Skurą (Jakoobcycles BKK Team) i Bożeną Bednarczyk (Bikeholic Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8,5 km). Wśród chłopców zwyciężył Jakub Brutkowski (UKK Huragan Wołomin), przed Julianem Rogalskim (KK24) i Michałem Błaszczykiem (Warszawski Klub Kolarski). Rywalizację dziewcząt wygrała Julia Gajewska, przed Aleksandrą Krzemińską (obie z UKK Huragan Wołomin) i Patrycją Tabor (Warszawski Klub Kolarski). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej – dublet KK Catena. Kolarze z Wyszkowa w punktacji OPEN TEAM triumfowali przed NRF Hengst Racing i Mybike.pl, a w MINI TEAM zwyciężyli przed Marceli Team i Kamyk Radzymin MTB Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM wygrał UKK Huragan Wołomin, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i KS Sokół Serock, a w punktacji rodzinnej najlepsi byli Wróblewscy, przed Kado i Góralewskimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Jabłonnie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Jabłonna, Pałacem w Jabłonnie i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy – Wójt Jabłonny.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon prowadzony przez Grzegorza Wajsa pozostaje na Mazowszu. Kolejne emocje już w najbliższą sobotę 1 sierpnia w Nowym Dworze Mazowieckim. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów amatorów MTB znajdzie się w historycznej Twierdzy Modlin. Wystartować może każdy. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Tekst i zdjęcia: LOTTO Poland Bike Marathon