fbpx

Mazowiecka Przystań – weekendowa oaza relaksu!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Przystań w sercu Mazowsza” pozyskała dotację z Samorządu Województwa Mazowieckiego ze środków przeznaczonych na turystykę i krajoznawstwo. W konsekwencji w lipcu i sierpniu br. zaprosimy Was na wycieczki, których główną atrakcją będzie rejs statkiem po Jeziorze Zegrzyńskim.

Projekt noszący tytuł „Weekend w mazowieckiej przystani” w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego uzyskał dofinansowanie w kwocie 30 tysięcy złotych. Jego celem jest promocja turystyki weekendowej w Regionie Jeziora Zegrzyńskiego. W związku z realizacją zadania zorganizujemy wizytę studyjną dla dziennikarzy. Dodatkowo zaplanowaliśmy cztery wycieczki dla turystów, które odbędą się w miesiącach wakacyjnych.

Zabierzemy Was w rejs po Jeziorze Zegrzyńskim, w trakcie którego wysłuchacie gawędy kapitana o historii żeglugi na Bugu, Narwi i Jeziorze Zegrzyńskim. Ponadto na lądzie zwiedzicie m.in. Izbę Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku i skorzystacie z rekreacji nad wodą na plaży w Nieporęcie lub Serocku, dzięki czemu odkryjecie uroki malowniczego Regionu Jeziora Zegrzyńskiego i poznacie jego atrakcje turystyczne. Dzięki wsparciu z Samorządu Mazowsza zapewnimy uczestnikom niezapomniane wrażenia.

Bezsprzecznie niebagatelnym atutem projektu jest również fakt, że statek wycieczkowy będzie dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. W wyniku tego udogodnienia zwiększy się dostępność oferty wycieczkowej.

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, LOT „Przystań w sercu Mazowsza” ma nadzieję zachęcić zarówno lokalną społeczność, jak i turystów z dalszych rejonów do odkrywania uroku i bogactwa turystycznego Regionu Jeziora Zegrzyńskiego.

Więcej informacji na temat projektu i jego realizacji będziemy udostępniać w najbliższych miesiącach. Zainteresowanych udziałem w wycieczkach zachęcamy do odwiedzania naszej witryny internetowej – zakładek Aktualności i Nasze projekty, gdzie znajdziecie sekcję poświęconą projektowi. Śledźcie również fanpage naszej organizacji na Facebooku i profil na Instagramie.

Śledź nas na:
Facebook i Instagram