fbpx

Po inspiracje nad Jezioro Zegrzyńskie

Przedstawiciele partnerstwa „Wiele gmin – jeden cel”, w którym zrzeszone są Miasto Kolno, Powiat w Kolneński oraz gminy Stawiski, Mały Płock, Kolno, Turośl, Grabowo i Jedwabne, odwiedzili nasz region szukając inspiracji.

Samorządowcy z Kolna i okolic przyjechali nad Jezioro Zegrzyńskie z wizytą studyjną. Odbyła się ona w ramach projektu nakierowanego na szeroko rozumiany rozwój. W przygotowaniu programu wizyty, organizowanej przez Centrum Wsparcia Doradczego (CWD), pomocy udzieliła Lokalna Organizacja Turystyczna „Przystań w sercu Mazowsza”. Nasza przedstawicielka służyła gościom regionu za przewodniczkę.

Goście z Kolna odwiedzili gminę Serock, gdzie zwiedzili m.in. pięknie zagospodarowaną plażę, trakt spacerowy nad Narwią oraz zbudowane w ubiegłym roku przez LGD Zalew Zegrzyński w partnerstwie z gminą tereny rekreacyjne w Zegrzu. W Nieporęcie odwiedzili Kompleks  Rekreacyjno-Wypoczynkowy Nieporęt-Pilawa. W Wieliszewie oprowadzeni zostali po Parku Świętojańskim nad zrewitalizowanym przez gminę Jeziorem Wieliszewskim. We wszystkich tych miejscach zostali serdecznie przyjęci przez gospodarzy: w Serocku burmistrza Artura Borkowskiego i jego zastępcę Marka Bąbolskiego, w Nieporęcie dyrektor kompleksu rekreacyjnego Anitę Madej i w Wieliszewie przez zastępcę wójta Magdalenę Radzikowską.

Celem CWD jest wsparcie gmin i powiatów w prowadzeniu innowacyjnej, skutecznej i efektywnej polityki rozwoju. Każde działanie podejmowane w jego ramach ma służyć podnoszeniu jakości życia mieszkańców. Wizyty studyjne to szukanie inspiracji, pomysłów , dobrych praktyk. Cieszy mnie, że samorządy z innych części kraju postrzegają nasz region jako źródło inspiracji i doceniają przedsięwzięcia u nas realizowane.

Przemysław Cichocki, członek Zarządu Powiatu w Legionowie