fbpx

Rowerowe święto

Dziś przypada Światowy Dzień Roweru. Warto wybrać się w nasze okolice właśnie jednośladem, łącząc aktywność fizyczną ze zwiedzaniem.  

fot. www.freepik.com

W powiecie legionowskim jest ponad 300 kilometrów oznakowanych tras i ścieżek rowerowych, i wciąż budowane są kolejne. Amatorzy wycieczek rowerowych nie rozczarują się, wybierając się w nasze strony – przyroda i malownicze plenery leśne, nadrzeczne i wokół Jeziora Zegrzyńskiego dostarczają niezapomnianych wrażeń i pozwalają na prawdziwy oddech od codziennego zabiegania.

Przejażdżka rowerowa jest świetnym pomysłem nie tylko na dzisiejsze świętowanie, ale i na co dzień.

Informacje o trasach i ścieżkach znajdziecie tutaj.

Jeżeli nie macie roweru, nie musicie się martwić. W powiecie legionowskim działa bezpłatna wypożyczalnia rowerów w Arenie Legionowo (ul. Chrobrego 50b), a także sieć Rowerów Miejskich, które wynająć można używając aplikacji. Więcej informacji tutaj.

 Miłej podróży.

fot. Daniel Katkowski

Rower to jeden z najpopularniejszych środków transportu, więc nic dziwnego, że ma swoje święto. Pomysłodawcą tego dnia był Polak, profesor Leszek Sibilski, socjolog pracujący w Stanach Zjednoczonych jako wykładowca akademicki. W młodości wyczynowo uprawiał kolarstwo torowe. Był członkiem młodzieżowej kadry Polski w latach 1972–1980, mistrzem Polski juniorów w sprincie oraz wyścigach na 500 m i 1000 m, a także brązowym medalistą Polski w sprincie seniorów.

Celem Światowego Dnia Roweru jest podnoszenie globalnej świadomości korzyści jego używania zarówno jako środka transportu, jak i narzędzia do rekreacji. Jazda na rowerze wpływa na lepsze spalanie kalorii, jest zdrowa dla kręgosłupa i stawów kolanowych.

Źródło: wikipedia.org