fbpx

Sezon wędkarski i żeglarski – przygotuj się!

Jezioro Zegrzyńskie to jedno z ulubionych miejsc wędkarzy i miłośników wszelkiego rodzaju sportów wodnych. Przed nowym sezonem warto poczynić przygotowania. Na przykład wyrobić kartę wędkarską lub zarejestrować swoją łódź.

Mieszkańcy powiatu legionowskiego wszelkie formalności związane z wyrobieniem karty wędkarskiej czy też karty łowiectwa podwodnego mogą załatwić w Starostwie Powiatowym w Legionowie. Tutaj zarejestrujecie też swój jacht lub inną jednostkę pływającą, o ile jej długość nie przekracza 24 metrów. W tym ostatnim przypadku dobra wiadomość dla właścicieli sprzętu pływającego: rejestracja łodzi nie podlega tzw. „rejonizacji” i w legionowskim starostwie zarejestrować swój jacht może każdy, bez względu na miejsce zamieszkania.

A gdzie znajdziecie więcej szczegółów, jak się do tego zabrać? Na początek zachęcamy do obejrzenia odcinka wideobloga, z którego zaczerpniecie najważniejsze informacje i wskazówki. Zapraszamy też do skorzystania z naszego działu Dla Wędkarzy, w którym znajdziecie mnóstwo przydatnych informacji.