fbpx

Spacerkiem po Serocku

Serock to jedno z najstarszych miast na Mazowszu, które prawa miejskie otrzymało w 1417 r. Pierwsze ślady osadnictwa pojawiły się jednak na tych terenach dużo wcześniej, co pokazały prace archeologiczne. Najstarsze ślady działalności ludzkiej na tym terenie pochodzą z III tysiąclecia p.n.e. Dziś Serock to perełka, położony na skarpie nadnarwiańskiej, wśród zieleni, z mnogością terenów do spacerów i rekreacji.

Miasto jest zadbane, czyste, a tereny spacerowe i rekreacyjne są pięknie zagospodarowane. Widać dbałość o każdy szczegół: od brukowanych alejek spacerowych, przez pięknie zaprojektowaną zieleń przy miejscach do wypoczynku, po małą architekturę. Miejska plaża to nie tylko piasek i woda, ale również molo, plenerowa siłownia, boiska i place zabaw. Na każdym kroku znajdziecie ławeczki, na których można przysiąść i cieszyć oczy pięknym widokiem. Miłośnicy historii mogą odwiedzić zabytkowy kościół, Izbę Pamięci i Tradycji Rybackich czy wzgórze, na którym przed wiekami znajdowało się Grodzisko Barbarka.

Żebyście jednak, Drodzy Goście naszej witryny, nie musieli nam wierzyć na słowo, poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z wczorajszego spaceru po Serocku.