fbpx

Tężnie – sposób na relaks w okolicy?

Udając się nad Jezioro Zegrzyńskie, warto wybrać się do dwóch tężni znajdujących się w Nieporęcie i Legionowie. Z uwagi na funkcję leczniczą oraz relaksacyjną obu obiektów będzie to dobrze spędzony czas.

Tężnia solankowa w Nieporęcie

Położona jest w kompleksie Rekreacyjno – Wypoczynkowym Nieporęt Pilawa przy ul. Wojska Polskiego 3, na terenie portów.

Przy tężni można odpocząć na ławkach i leżakach i zażyć dobroczynnych dla zdrowia inhalacji w postaci mikroskładników jak: jod, żelazo, magnez, brom wpływających korzystnie na zdrowie.

Korzystanie z tej formy terapii, leczenia należy wcześniej uzgodnić z lekarzem (przeciwwskazania). Jednorazowe korzystanie z seansu inhalacji solanką należy ograniczyć do 45 minut. 

Atutem tego miejsca jest bliskość wód Jeziora Zegrzyńskiego oraz otoczenie drzew, zieleni. W pobliżu znajdują się inne atrakcje takie jak stacja do ćwiczeń street workout, siłownia zewnętrzna, skatepark oraz plac zabaw dla dzieci.

Szybkie dotarcie do tężni zapewnia bliskość położenia drogi wojewódzkiej nr 631 (trasa Warszawa – Nieporęt).

Tężnia w Parku Zdrowia w Legionowie

Położona jest przy skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Chrobrego, niedaleko hali sportowej IŁ Capital Arena Legionowo.
Czynna jest przez 7 dni w tygodniu, całą dobę.
Osoby, które zechcą korzystać z właściwości prozdrowotnych solanki, która spływa po tarninie mieszczącej się w rdzeniu tężni, mogą odpocząć i zrelaksować się na drewnianych ławkach rozmieszczonych wokół.
Solanka zawiera szereg mikroelementów jak: jod, magnez, wapń, potas, brom, żelazo, sód. Ponadto na terenie Parku Zdrowia w Legionowie znajduje się siłownia zewnętrzna, alejki do spacerowania pośród drzew. Odbywają się tutaj również imprezy jak potańcówki, dyskoteki.    

KORZYSTANIE Z OBU TĘŻNI JEST NIEODPŁATNE I OGÓLNODOSTĘPNE