fbpx

Warsztat strategiczny

Warsztat strategiczny „Mapowanie wyzwań dla obszaru Jeziora Zegrzyńskiego w świetle nowych uwarunkowań prowadzenia polityki rozwoju samorządów” stał się okazją wymiany doświadczeń, ale też polem do podzielenia się marzeniami o kierunkach rozwoju regionu Jeziora Zegrzyńskiego.

Na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Przystań w sercu Mazowsza” i Powiatu Legionowskiego w warsztacie wzięli udział przedstawiciele samorządów regionu: Nieporętu, Serocka, Wieliszewa, Jabłonny, Legionowa, Radzymina, Pokrzywnicy, Dąbrówki i Somianki, Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński. Powiat Legionowski reprezentowali starosta Sylwester Sokolnicki, członek zarządu Przemysław Cichocki i naczelnik wydziału strategii, rozwoju i pozyskiwania funduszy.

Podczas spotkania, które odbyło się 23 czerwca w Nieporęcie, przedstawiciele samorządów i organizacji z regionu Jeziora Zegrzyńskiego rozmawiali o możliwych strategiach rozwoju tego obszaru w nadchodzących latach i przygotowaniu wspólnych, regionalnych projektów, na których realizację można by jednocześnie pozyskać środki w ramach nowej perspektywy budżetowej UE.

Swoją wiedzą i doświadczeniem z zebranymi podzielili się Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta i eksperci z Best Place Institute oraz Pheno Horizon.

Prace warsztatowe  zaowocowały wymianą doświadczeń w zakresie rozwoju regionu i pomysłów na promocję turystyczną, były  też źródłem wzajemnej inspiracji.