fbpx

Zapraszamy na wirtualne spacery do Muzeum Historycznego w Legionowie

Zapraszamy do odwiedzania Muzeum Historycznego w Legionowie za pośrednictwem wirtualnych spacerów! Bez wychodzenia z domów poznacie bogatą historię Legionowa i okolic.

Muzeum przygotowało dla Was spacery po trzech wystawach: „Dzieje Garnizonu Legionowo. Czas wojen i pokoju”, „Nad głowami sosny szumiące… 100. rocznica nadania nazwy Legionowo” oraz „Zegrze. Zapomniane miasto nad Narwią”. Wystawy można oglądać na stronie internetowej Muzeum.

Oczywiście zachęcamy do odwiedzenia Muzeum oraz jego filii w tzw. „realu”.

Muzeum Historyczne w Legionowie przy ulicy Mickiewicza 23 mieści się w zabytkowej willi z 1928 r. Znajdują się tu ekspozycje stałe oraz odbywają wystawy czasowe. Jednostka prowadzi działalność naukowo-badawczą, wydawniczą, edukacyjną i kulturalną.

Muzeum Historyczne w Legionowie- filia „Piaski”
Muzeum Historyczne w Legionowie w maju 2012 r. uruchomiło na osiedlu „Piaski”, przy Al. Sybiraków 23, swoją filię, mieszczącą się w odrestaurowanym, zabytkowym, carskim budynku koszarowym dawnego kasyna wojskowego. Filia „Piaski” nastawiona jest na prezentowanie wojskowych dziejów miasta Legionowo. Zwiedzającym udostępniona jest wystawa stała pn. „Dzieje Garnizonu Legionowo. Czas wojen i pokoju”, prezentująca ponad 200 eksponatów.