fbpx

Kino Otwarte on line

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprasza na kolejną odsłonę tego popularnego cyklu. Tym razem widzowie będą uczestniczyć w seansie wirtualnie za pośrednictwem Internetu, oglądając brazylijskiego kandydata do Oskara „Niewidoczne życie sióstr Gusmão” w reżyserii Karima Aïnouz.

„Niewidoczne życie sióstr Gusmão” to film, który otrzymał Nagrodę Główną w sekcji Un Certain Regard na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, brazylijski kandydat do Oscara. Uniwersalna, klimatyczna opowieść o dwóch siostrach, które nie zgadzają się na życie według narzuconych im schematów. Mają własne wizje przyszłości i konsekwentnie dążą do ich realizacji, choć nie jest łatwo. 

Scenariusz oparto na bestsellerowej powieści Marthy Batalhy „Niewidzialne życie”. W jednym z wywiadów reżyser, Karim Aïnouz, powiedział, że jego film jest swoistym hołdem dla wszystkich wyjątkowych kobiet, które spotkał na swojej drodze. Krótkie wprowadzenie do wspólnego seansu przedstawi – jak zawsze – Magdalena Felis. 

Osoby zainteresowane seansem proszone są o przesłanie imienia i nazwiska na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 29.04.2020 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS na stronie: www.pik.legionowski.pl.)