fbpx

Kolejne atrakcje Festiwalu Nauki

Zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach z cyklu „Nauka z Pałacem w tle” organizowanych przez Pałac w Jabłonnie.

W najbliższych dniach czekają na Was:

Stoisko Polarne – 25 września w godzinach 10.00-12.00, Jabłonna, ulica Modlińska 105
Zapraszamy szczególnie młodzież. Będą fantastyczne atrakcje; układanie puzzli na czas, gra terenowa, gra obrazkowa oraz kącik artystyczny zrób sobie magnes.

Wykład „Wielkie eksploracje polarne” Instytutu Geofizyki PAN – 25 września w godzinach 17.00-19.00, Jabłonna, ulica Modlińska 105
Historia wielkich wypraw to historia wielkich dramatów i wielkich sukcesów. Wielu śmiałków podjęło się eksploracji polarnej – Antarktydy, Bieguna Północnego i Przejścia Północno–Zachodniego. Porównamy wyprawy, które odniosły sukces i te, które poniosły klęskę i spróbujemy odnaleźć wspólne cechy charakteryzujące grupy zwycięzców i przegranych. Może znajdziemy klucz do sukcesu?

Koncert i Wykład „Perkusja wokół nas” Marcin Lemiszewski – 27 września w godzinach 13.00-15.00, Jabłonna, ulica Modlińska 105
Zapraszamy na koncert połączony z wykładem, Marcin Lemiszewski – Filharmonia Narodowa

Stoisko Szlaku Piastowskiego – 27 września w godzinach 10.00-12.00, Jabłonna, ulica Modlińska 105
Gdzie, kiedy i kto stworzył Polskę? Jak to się stało, że jesteśmy Polakami i w większości chrześcijanami? Czy mamy w sobie geny Piasta Kołodzieja, czy był on tylko legendą?
Odpowiedzi na te pytania znajdują się na Szlaku Piastowskim, najstarszym z polskich szlaków i jednocześnie jednym z najciekawszych w Europie!

Warsztaty plastyczne z malarką Nanuli Burduli – 27 września w godzinach 10.00-15.00, Jabłonna, ulica Modlińska 105
Masz talent? A może chcesz sprawdzić czy drzemie w Tobie talent malarski? Zapraszamy na warsztaty!

Stoisko Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej „Gdzie wielka historia spotyka wielką przygodę” – 27 września w godzinach 10.00-12.00, Jabłonna, ulica Modlińska 105
Jakie wyobrażenia przywołuje Wielkopolska? Jedni zobaczą tysiącletnie budowle pamiętające czasy pierwszych Piastów, inni – otoczone lasami, malownicze jeziora, a jeszcze inni – romantyczną podróż parowym pociągiem retro. Najlepsze jest to, że wszyscy oni będą mieli rację!
Wielkopolska to region o wielu obliczach, gdzie każdy znajdzie atrakcje dla siebie. Gdzie wielka historia spotyka wielką przygodę. Odkrywać ją można o każdej porze roku, pamiętając jedynie o odrobinie dobrego planowania….

Stoisko Biblioteki Publicznej w Jabłonnie – 27 września w godzinach 10.00-15.00, Jabłonna, ulica Modlińska 105
Gośćmi będą autorki książek dla dzieci Marta Berowska i Hanna Niewiadomska

Więcej informacji na profilu organizatora.