fbpx

Park leśny Rembelszczyzna

Czy odwiedziliście park leśny w Rembelszczyźnie, nowo powstałe miejsce, przyrodniczo ciekawe i skłaniające do odpoczynku na łonie natury? Jeżeli nie, zapraszamy do gminy Nieporęt.

W Rembelszczyźnie stworzono park o leśnym charakterze i funkcji rekreacyjnej wraz z ogrodem sensoryczno-botanicznym. Powstała wielofunkcyjna przestrzeń przeznaczona do rekreacji i wypoczynku, jak również edukacji, szczególnie w dziedzinie przyrody, ekologii i ochrony środowiska. Miejsce ma także wspomagać integrację lokalnej społeczności. Kompozycja parku opiera się na układzie ścieżek spacerowych, wykonanych z nawierzchni mineralnych, które łączą poszczególne wejścia oraz elementy programowe. Istniejący drzewostan uzupełniają nasadzenia krzewów ozdobnych oraz rabaty bylinowe, skomponowane tak, aby podzielić przestrzeń na poszczególne wnętrza – rabatę kolorów, wrzosowisko, ogród traw i ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą.
Ozdobą parku jest klon, którego iście przebarwiają się jesienią na intensywnie czerwony kolor. Drzewo posadzono dla upamiętnienia 30-lecia samorządu terytorialnego.