fbpx

Nowa trasa rowerowa w gminie Nieporęt

Wzdłuż Kanału Żerańskiego powstaje nowoczesny ciąg pieszo-rowerowy. Inwestycję rozpoczęto w 2019 roku budując 4400 m trasy. Zakończenie II i III etapu budowy obejmującego prace na kolejnych 3600 m planowane jest na grudzień 2020 roku.

Nowoczesna, ośmiokilometrowa trasa pieszo – rowerowa nosi nazwę „100-lecia Niepodległości”. Asfaltowa ścieżka biegnie od granicy z Warszawą do Jeziora Zegrzyńskiego, poprzez malownicze tereny gminy Nieporęt. Przystosowana jest do ruchu rowerowego i pieszego, a dzięki oddzieleniu drogi rowerowej od chodnika, zapewnia bezpieczeństwo wszystkim jej użytkownikom. Wzdłuż ścieżki, od ulicy Dworcowej w Nieporęcie do ulicy Izabelińskiej w Stanisławowie Pierwszym, na długości ponad 4 km, zamontowano oświetlenie.

Jak każda tego typu inwestycja, nowo powstała ścieżka będzie stanowiła dogodne połączenie komunikacyjne dla osób dojeżdżających m.in. rowerami do szkoły i pracy. Stanie się również strefą aktywnego wypoczynku, atrakcyjną zarówno dla mieszkańców jak i turystów odwiedzających rejon Jeziora Zegrzyńskiego.

Trasa dołączy i uzupełni system ścieżek rowerowych powiatu legionowskiego, wołomińskiego i Warszawy.

Więcej informacji o ścieżkach w gminie Nieporęt oraz o planach na ich rozbudowę znajdziecie na stronie gminy.

Linki przekierowują do serwisu www.nieporet.pl

https://www.nieporet.pl/inwestycje-gminne/budowa-sciezki-rowerowej-wzdluz-kanalu-zeranskiego/

https://www.nieporet.pl/sciezki-rowerowe-terenie-gminy/