fbpx

Warsztaty familijne

Wkrótce Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie rozpoczyna serię warsztatów familijnych pod wspólnym hasłem „Co powie ryba? W dorzeczu trzech rzek”, w których odwoływać się będzie do szeroko pojętych tradycji rybackich. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. A jest z czego wybierać!

Znacie powiedzenie „wyjść jak Zabłocki na mydle”? Kryje się za tym naprawdę ciekawa historia! Może poznacie ją 4 czerwca w czasie obchodów Gminnego Dnia Dziecka w Serocku na warsztatach tworzenia mydeł prowadzonych przez Rodzinny Eko Zakątek.

25 czerwca macie do wyboru aż dwa warsztaty! Podczas Wianków w Serocku można się będzie nauczyć zaplatać wiklinę pod okiem Siostry plotą, a to wszystko w duchu Apoloniusza Kędzierskiego (1861-1939), malarza, który w serockiej szkole koszykarstwa uczył projektowania mebli oraz barwienia wikliny. Tego samego dnia w Jabłonnie pleść będziemy z panią Bogusławą Żaczkiewicz kwietne wianki, idealne na obchody Nocy Sobótki.

Przygotowaliśmy też nie lada gratkę dla miłośników pracy w drewnie! 2 lipca na plaży w Wieliszewie odbędą się warsztaty flisackie prowadzone przez Mistrzów Szkutnictwa Tradycyjnego z Sandomierza.

Podczas kolejnej edycji Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka będzie okazja do stworzenia własnej ceramiki z motywami wodnymi. 7 sierpnia w Nieporęcie Fundacja Artystyczna „Wylepiarnia” przeprowadzi specjalnie dla nas warsztaty ceramiczne z zastosowaniem dawnej techniki dekoracyjnej sgraffito.

Ostatnie warsztaty odbędą się podczas obchodów Zakończenia lata w Serocku. 27 sierpnia na serockiej plaży dzięki Rodzinnemu Eko Zakątkowi będziecie mogli poczuć się trochę jak rybacy wyplatający własną sieć, poznając tajniki efektownego łączenia supłów, węzłów i węzełków, czyli makramy.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne, jednak liczba miejsc na nich jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń na miejscu w dniu warsztatów.

Serdecznie zapraszamy!

HARMONOGRAM warsztatów:

04.06.2022 r., Gminny Dzień Dziecka, boisko przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku, godz. 13:00–17:00, WARSZTATY TWORZENIA MYDEŁ (Rodzinny Eko Zakątek);

25.06.2022 r., Wianki w Serocku, plaża w Serocku, godz. 15:00–20:00, WARSZTATY WIKLINOWE (Siostry plotą);

25.06.2022 r., Noc Sobótki, zespół pałacowo-parkowy w Jabłonnie, godz. 16:00–20:00, WARSZTATY WIANKOWE (Bogusława Żaczkiewicz);

02.07.2022 r., plaża w Wieliszewie, godz. 16:00–20:00, WARSZTATY FLISACKIE (Flisacy z Sandomierza);

07.08.2022 r., Festiwal Filmowy im. Andrzeja Kondratiuka, Nieporęt, plac przy Gminnym Ośrodku Kultury, godz. 16:00–19:00, WARSZTATY CERAMICZNE (Fundacja Artystyczna „Wylepiarnia”);

27.08.2022 r., Zakończenie lata, plaża w Serocku, godz. 16:00–20:00, WARSZTATY MAKARAMY (Rodzinny Eko Zakątek).