fbpx

Zapraszamy na sielski wypoczynek

Od początku sierpnia działa już internetowa wersja Katalogu Turystyki Wiejskiej „Wypoczynek w mazowieckiej przystani”. Stworzyliśmy go w ramach projektu realizowanego z dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Przystań w sercu Mazowsza” (LOT) zrzesza dziesięć mazowieckich gmin w czterech powiatach: legionowskim, pułtuskim, wołomińskim i wyszkowskim. I to do przedsiębiorców z branży turystyki wiejskiej na ich obszarze, nazwanym Regionem Jeziora Zegrzyńskiego, stowarzyszenie skierowało ofertę działań marketingowych, które pomogą im poszerzać bazę swoich klientów i wypromować się na arenie całego kraju.

Do katalogu zgłosiło się kilkadziesiąt podmiotów turystyki wiejskiej z terenu Dąbrówki, Jabłonny, Nieporętu, Legionowa, Pokrzywnicy, Pułtuska, Serocka, Somianki, Wieliszewa i Wyszkowa. Widnieją w dziesięciu kategoriach – od agroturystyki i innych form zakwaterowania, przez stajnie, ekologiczną żywność i pasieki, po rekreację na wodzie i lądzie oraz rękodzieło. Spędzając wakacje w Regionie Jeziora Zegrzyńskiego, nie tylko zakwaterujemy się w urokliwych, sielskich miejscach, ale też wyprowadzimy na spacer lamy, popływamy łódką czy kajakiem po jeziorze, Narwi lub Bugu, weźmiemy udział w warsztatach różnego rodzaju, zaopatrzymy się w ekologicznie uprawiane owoce, warzywa, w zagrodowe sery czy miód prosto z pasieki. A zamiast magnesów na lodówkę na pamiątkę możemy kupić wyroby od lokalnych rękodzielników. Cała oferta katalogu dostępna jest pod adresem turystykawiejska.zegrze.org.

Obecnie trwa promocja witryny w mediach społecznościowych. Dzięki pozyskanym na ten cel przez LOT środkom, możliwa jest płatna promocja, która dociera do użytkowników w całej Polsce. Jedynie przez nieco ponad trzy tygodnie na stronę katalogu trafiło 10 tysięcy użytkowników!

Niebawem gotowa też będzie książkowa wersja katalogu, która trafi do punktów informacji turystycznej Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na całym Mazowszu, punktów informacji turystycznej w Legionowie i Wyszkowie. Katalog będzie też rozdawany na międzynarodowych targach turystycznych w Poznaniu i Warszawie jesienią br.

Zadanie, w ramach którego powstał katalog, jest realizowane z dofinansowaniem Ministra Sportu i Turystyki w wysokości 50 tysięcy złotych. Patronem projektu jest Bank Spółdzielczy w Legionowie.