fbpx

Zbudują kolejną ścieżkę rowerową w gminie Nieporęt

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Gmina Nieporęt podpisała umowę na budowę odcinka ścieżki rowerowej oraz chodnika wzdłuż ul. Strużańskiej na odcinku od ul. Kościelnej w Kątach Węgierskich do wysokości Kanału Żerańskiego w Rembelszczyźnie. Dzięki temu powstanie bezpośrednie połączenie ścieżkami rowerowymi pomiędzy gminami powiatu wołomińskiego, legionowskiego, nowodworskiego oraz m. st. Warszawa.

Mapa istniejących ścieżek

Ścieżki w gminie Nieporęt

Ścieżka rowerowa nad Kanałem Żerańskim to największa realizowana inwestycja rowerowa na terenie gminy. Ścieżka jest elementem zintegrowanych ścieżek rowerowych powiatów legionowskiego i wołomińskiego
oraz Warszawy. Inwestycja zapewnia bezkolizyjny przejazd od granicy z Warszawą nad Jezioro Zegrzyńskie. Częściowo trasa będzie oświetlona, zaplanowano na niej także dwie stacje naprawcze dla rowerów, ławeczki i kosze na odpady. Ta nowoczesna, ośmiokilometrowa trasa pieszo-rowerowa nosi nazwę „100-lecia Niepodległości”.

Ścieżka rowerowa Białobrzegi-Beniaminów to rowerowa inwestycja Gminy Nieporęt. Powstała w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych WOF i jest elementem spójnego systemu dróg rowerowych na terenie gmin Marki, Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin, Radzymin i Nieporęt. Ścieżka o długości 4,5 km i nawierzchni asfaltowej łączy dwie miejscowości: Białobrzegi i Beniaminów. Jest to malownicza trasa, po obu jej stronach ciągną się lasy. Jej kontynuacja znajduje się na terenie gminy Radzymin.

Ścieżka rowerowa w Białobrzegach i w Ryni to ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Wczasowej, od ul. Kąpielowej do ul. Głównej, który liczy 2,1 km i stanowi bezpieczne rozwiązanie dla rowerzystów na ruchliwej trasie z Białobrzegów do Ryni. Inwestycję zrealizował Powiat Legionowski. Gmina Nieporęt wykonała dalszy odcinek wzdłuż ul. Głównej do Ryni.

Ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ul. Strużańskiej w Legionowie, przez gminę Jabłonna, Józefów do ulicy Kościelnej w Kątach Węgierskich można dojechać z jednej strony do Jabłonny i Legionowa z możliwością skorzystania z tamtejszych zintegrowanych tras rowerowych. Z drugiej strony, już wkrótce, doprowadzi rowerzystów nad Kanał Żerański. W planie jest budowa następnego odcinka ścieżki, prowadzącego do trasy pieszo-rowerowej w Rembelszczyźnie nad Kanałem Żerańskim.